Spadki

Spadki a przede wszystkim Prawo spadkowe jest  bardzo obszerną dziedziną prawa cywilnego. Reguluje wiele aspektów prawnych związanych z rozporządzeniem majątkiem zmarłego, jego dziedziczeniem czy roszczeniami związanymi z dziedziczeniem. W zakresie Prawa Spadkowego adwokaci Kancelarii świadczą pomoc prawną na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska.  W zakresie dotyczącym m.in. stwierdzenia nabycia lub działu spadku, w tym wraz ze zniesieniem współwłasności, uznania za niegodnego dziedziczenia, zachowku, przyjęcia spadku, w tym proste bądź z dobrodziejstwem inwentarza oraz jego odrzucenia. Poprowadzenie przedmiotowych spraw wielokrotnie wymaga przygotowania odpowiednich wniosków dowodowych. profesjonalnie przygotowane wnioski dowodowe pozwalają potwierdzić istnienie okoliczności czy faktów niezbędnych w postepowaniu sądowym. Przygotowanie ich wymaga profesjonalnej wiedzy i doświadczenia podpartego praktyką zawodową adwokatów Kancelarii.

Wiemy również jak istotne jest składanie oświadczeń woli w sprawach spadkowych. W takim przypadku ważnym jest dokonanie merytorycznej oceny prawnej zaistniałej sytuacji prawnej i udzielenie kompleksowej informacji prawnej o znaczeniu i konsekwencjach rodzaju składanego oświadczenia woli.

Kancelaria świadczy kompleksową obsługę prawną w zakresie spadków. 

Obsługa obejmują m.in. :

  • stwierdzenie nabycia spadku,
  • przyjęcie bądź odrzucenie spadku,
  • dział spadku,
  • zabezpieczenie spadku,
  • dochodzenie zachowku,
  • uznanie testamentu,
  • nieważność testamentu.

Potrzebujesz porady zadzwoń i umów się na spotkanie. Postaram się wyjaśnić tobie zawiłości związane z Prawem spadkowym, możesz też odwiedzić naszego bloga link tutaj tam znajdziesz ciekawe informacje z zakresu tematyki spadków, zachowków czy testamentu.