Facebook prawdę Ci powie – skuteczny dowód w sprawie rozwodowej?

Jak zwykle wszystko zaczęło się niewinnie zadzwoniła koleżanka i zapytała czy widziałam nowe zdjęcia męża. Wskazała na profil koleżanki z pracy która ochoczo podzieliła się z całym światem weekendem w górach, wystawną kolacją czy przemiłym selfie… z moim mężem.

Dopiero wtedy dostrzegła drobne szczegóły ostatnich miesięcy a to ściszony głos męża podczas odbierania telefonu, nagłe wieczorne wyjścia do pracy czy konieczne weekendowe delegacje.

Nieświadomy mąż zapewne nie zdawał sobie sprawy że zdrada  wyjdzie na jaw i to w taki sposób, przecież był bardzo czujny i rozważny.

Żona złożyła pozew o rozwód z winy męża wskazując zdradę jako przyczynę ustania związku małżeńskiego.

Powstała zatem pytanie czy zdjęcia z facebooka mogą być skutecznym dowodem w sprawie rozwodowej?

Zdaniem adwokat Magdaleny Czyszczoń z Kancelarii Adwokackiej Czyszczoń jak najbardziej zdjęcia z portali społecznościowych mogą być skutecznym dowodem w sprawie rozwodowej. Wszelkie dowody pozyskane w legalny sposób i wskazujące na naszą korzyść mogą być użyte podczas rozprawy potwierdzając zasadność naszych racji.

Należy wskazać że najczęstszym dowodem w sprawie rozwodowej jest dowód z przesłuchania stron i świadków. Na dalszym planie są dowody z dokumentów urzędowych, prywatnych w tym korespondencji mailowej, dowody z powołanych biegłych czy specjalistów jak również wywiad środowiskowy.

W przypadku, gdy jeden z małżonków wskazuje na winę drugiego sąd weźmie pod rozwagę również inne dowody. W tym informacje pozyskane przez detektywa, korespondencję mailowa, sms-y czy wpisy w portalach społecznościowych a nawet printscreeny z czatów. Dowody takie są tak samo respektowane przez sąd jak te wymienione w art. 309 k.p.c.

Druga strona może skutecznie podważać przedstawione podczas rozprawy dowody wskazując, że to ktoś inny, występował na czacie czy portalu. Pomimo, że legalność czy wiarygodność takich dowodów w sprawie rozwodowej można skutecznie podważyć. To jednak praktyka pokazuje że sąd ostatecznie oceni dowody według własnego przekonania i na podstawie zgromadzonych materiałów w danej sprawie samodzielnie podejmie decyzję o przyjęciu dowodu.

Potrzebujesz porady bądź rozwodu zadzwoń i umów się na spotkanie. Postaram się wyjaśnić Tobie zawiłości związane ze sprawą rozwodową. Możesz też odwiedzić naszego bloga(kategoria rozwód we Wrocławiu lub rozwód Wrocław) link tutaj tam znajdziesz ciekawe informacje z zakresu tematyki rozwodowej bądź odwiedzić naszą stronę link tutaj

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł polub nas na Facebooku!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *